یکشنبه , فروردین ۱۰ ۱۳۹۹
خانه / تفریحات مالدیو / تماشای وال و ماهی های چهارگوش
تماشای وال و ماهی های چهارگوش در مالدیو
تماشای وال و ماهی های چهارگوش در مالدیو

تماشای وال و ماهی های چهارگوش

مالدیو زیستگاه انواع مختلفی از ماهی های چهارگوش مانند ماهی بزرگ چهارگوش مانتا و نهنگ عظیم الجثه است. این زیبایان عظیم اقیانوس ، بازدیدکنندگانی را از سراسر دنیا برای کشف زیبایی های زیر آب و یافتن این جانداران جذب می کنند. تماشای وال و ماهی های چهارگوش بسیار زیبا، خود یکی از تفریحات مالدیو محسوب می شود.

تماشای وال در مالدیو
تماشای وال در مالدیو

گشت و شنا کردن با ماهی های چهارگوش و نهنگ ها ، تجربه ایی ست که تا پایان عمر با شما خواهد ماند. این مخلوقات عظیم الجثه دریا با چرخیدن و شنا کردن به دور شما، ارتباط برقرار می کنند. با اینکه این ماهی ها بزرگ و قدرتمند هستند، هیچگاه به انسان ها آسیبی نمی رسانند.

با اینکه ماهی های چهارگوش مانتا و نهنگ ها در نقاط مختلفی از کشور یافت می شوند، مناطقی وجود دارند که این موجودات عظیم در آنها بیشتر دیده می شوند. بهترین بستر مرجانی برای مشاهده ی نهنگ ها بستر مرجانی آری شمالی و جنوبی ، گافو الیف،گافو دال و تها می باشد. ماهی های چهارگوش را نیز می توان در بسترهای مرجانی آری شمالی و جنوبی، آدو، شمال مالی، هالیفو، هادالو و بآ مشاهده کرد.

تماشای وال در مالدیو
تماشای وال در مالدیو

بهترین زمان بازدید از ماهی های چهارگوش مانتا و نهنگ ها بین ژوئن و سپتامبر است. با این حال، این جانداران بزگ دریایی در طول سال نیز دیده شده اند. جزایر اقامتی نزدیک به زیستگاه این جانداران، گشت هایی را برای معرفی آنها به مسافران ترتیب می دهند. شفافیت بالای دریای پاک مالدیو منظره ای زیبا از این مخلوقات عظیم الجثه دریایی به ارمغان می آورد.

دلیل زندگی این جانداران در این کشور، وجود پلانکتون های فراوان در آب دریاست. در هنگام غواصی ، می توانید از مانتاها و نهنگ هایی که برای خوردن پلانکتون ها به دور هم جمع شده اند، عکاسی کنید. در سال های اخیر مقامات مالدیو اقدامات جدی را برای حفظ و نگهداری زندگی موجودات دریایی پیش گرفته است. مکان هایی خاص مانند هانیفارو بای در بستر مرجانی بآ به عنوان منطقه حفاظت شده دریایی نام گذاری شده است. این اقدامات ادامه زندگی مانتاها و نهنگ ها در مالیو را تضمین می کنند.

مطلب پیشنهادی

چند تفریح جذاب جزیره ی مالدیو

چند تفریح جذاب جزیره ی مالدیو

جزیره مالدیو یکی از زیبا ترین جزیره های دنیا می باشد که در اقیانوس هند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *