دوشنبه , فروردین ۱۸ ۱۳۹۹
خانه / اطلاعات سفر به مالدیو / دانستنی هایی برای سفر به مالدیو
دانستنی هایی برای سفر به مالدیو
دانستنی هایی برای سفر به مالدیو

دانستنی هایی برای سفر به مالدیو

مالدیو نام کشوری است بسیار کوچک در آسیا که این کوچکی باعث نشده تا مالدیوی ها از جذب گردشگر بی نصیب باشند! در واقع صنعت توریسم بزرگترین صنعت اقتصادی این کشور کوچک است که وضعیت اقتصادی این کشور را بسیار متحول کرده است. در این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر قصد داریم شما را با دانستنی هایی برای سفر به مالدیو آشنا کنیم تا اگر زمانی به این کشور زیبا سفر کردید، هیچ گونه تفریح و لذتی را از قلم نیندازید.

برخی از جزایر مالدیو بابت گردشگری ویژه یافته‌اند. در این جزایر هتل‌هایی بابت جایگیری گردشگران ساخته شده که بسیار کارمندان آن از مهاجران کشورهای هم جوار هستند. گردشگران مستقیما از گذرگاه بین‌المللی ماله به این جزایر می‌آیند. مردم بی اهمیت مالدیو، رابطه چندانی با گردشگران خارجی ندارند. دریاچه های صاف و زلال و کم عمق فیروزه ای رنگ، كناره ها نیك با شن های سفید، سفر باقایق های تفریحی و هواپیماهای دریایی، ورزشهای آبی، موزه ملی و کاخ ریاست جمهوری، پرستشگاه آدینه ماله، دكان های ماهی فروشی و دانه فروشی و فروشگاههای محلی.

طول اوج گیری از تهران تا ماله مرز ۶ ساعت می باشد.(صرف نظر از لحظه جایگیری حق العبور در دوحه ویا …)ساعت ماله حدود ۱٫۵ ساعت جلوتر از تهران می باشد. زبان عرف مالدیو، واژه دیوهی است که زبانی از قوم هندو آریایی بوده و با زبان سینهالی (زبان رسماً سری لانکا) هم‌خانواده است.

سفر به جزیره مالدیو
بیشبنهٔ مطلق (صد در صد) مردم اهل مالدیو مسلمان سنی هستند و اسلام دین عرف این کشور است. پیشینهٔ اسلام در مالدیو به سدهٔ دوازدهم میلادی باز می‌گردد، هنگامی که دریانوردان نیك آیین به این اقلیم آمده‌اند. پیش‌تر، ساکنان مالدیو پیرو آیین بودا بوده‌اند. واحد پول مالدیو روفیا است.

پروازهای بین‌المللی در فرودگاه شهر ماله اعمال می‌گیرد. فراوانی از مسافران با پروازهای چارتر به این‌ محل صعود می‌کنند اما سرویس‌های منظمی با هواپیمایی‌های مقام یکی مانند امیریتس (از دبی)، قطر (از دوحه)، ایر سریلانکا (از کولومبو) و هواپیمایی سنگاپور (از سنگاپور) پابرجا است. هواپیمایی بریتیش ایرویز هم از اکتبر ۲۰۰۹، ۳ بار در هفته به اینجا اوج گیری دارد.

سفر به جزیره مالدیو
بسته به دوری تا اقامتگاه، ترانسفر شما می‌تواند به دو طریق (هواپیمای دریایی) یا زمینی (قایق) صورت پذیرد. باید ملاحظه داشته باشید که اگر پس از سبزشدن به ماله برسید باید راجع به اوج گیری با هواپیمای آبی تا فردا صبر کنید، برای اینكه این هواپیماها فقط در طول روز توانمندی صعود دارند. راجع به سامان دهی هرچه بهتر نقشه بلند پروازی و امکانات رفاهی بهتر است با مدیر تورتان مشورت کنید.

سفر به جزیره مالدیو
مالدیو نگین حواشی گرمسیری است و نشانه مهم سفر گردشگران به ایدون را كناره ها زیبا و تفریح‌های آبی تشکیل می‌دهد. زیستن زیر آب خیلی شكیل است و مالدیو به جنت شیرجه‌زنان آوازه دارد. جزیره‌ی کوچک همیشه به معنای اتاق‌های کمتر نیست. اما هرچه جزیره گران‌تر باشد مقیاس تراکم اتاق‌ها کمتر خواهد بود. نصیحت می‌شود قبل از این که با سراسیمگی به سمت «تعطیلاتی به دور از دنیا»ی خود بشتابید این مورد را کامل دقت کرده و آن را با سایر اقامتگاه‌ها برابرسازی کنید.

مطلب پیشنهادی

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند و در در قبله غربی هند است. عاصمه مالدیو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *