دوشنبه , فروردین ۱۸ ۱۳۹۹
خانه / اطلاعات سفر به مالدیو / جایگاه اقتصادی مالدیو
جایگاه اقتصادی مالدیو

جایگاه اقتصادی مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو یا شاید بهتر باشید بگوییم کشور مالدیو، در طی ۱۰ سال گذشته با سرمایه گذاری و تبلیغات در حوزه گردشگری توانسته صنعت توریسم خود را به اوج رونق برساند، به گونه ای که حتی این کشور گردشگران بی شماری از قاره آمریکا دارد. این رونق در صنعت گردشگری مالدیو با عث شده تا جایگاه اقتصادی مالدیو نیز در وضعیت مساعدی قرار داشته باشد که بررسی این وضعیت موضوع این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر به مالدیو امروز ماست؛ با ما همراه باشید.

جایگاه اقتصادی مالدیو

اقتصاد مالدیو بر پایهٔ کشاورزی، ماهیگیری و گردشگری استوار است. در مالدیو، نارگیل، ذرت، ارزن، سیب‌زمینی شیرین و میوه‌جات به عمل می‌آید. در این کشور صنعت کشتی‌سازی رونق دارد و مردم آن به صنایع‌دستی علاقه‌مندند. از مالدیو، ماهی، گوشت، صنایع‌دستی و نارگیل صادر می‌شود. صنعت گردشگری مهمترین مبنع زیان خلاصه مالدیو است. شیلات، دومین صنعت مهم مالدیو است که بیست درصد نیروی کار این کشور را جذب کرده‌است. پس از این که اتحادیه اروپا معافیت گمرکی واردات ماهی از مالدیو را لغو کرد، این کشور در مترصد یافتن بازارهای امروزین آلامد برآمد.

یک مقام صندوق بین‌المللی پول که اخیراً به مالدیو رفته بود پیشنهاد کرد با توجه به کسری بودجه فاحش مالدیو، مالیات صنعت گردشگری کشور افزایش یابد. این کشور در واحد زمان اعلام کرد که مالدیو در واحد زمان روز جاری میزبان میلیون ها نفر خواهد بود، و همانطور که می بینید گردشگری مالدیو امروز رونق پیدا کرده و میزبان میلوین ها نفر از تمام نقاط جهان می باشد.

جایگاه اقتصادی مالدیو

کشور مالدیو که یکی از موفق ترین کشورهای توریستی گیتی افق ها به شمار می رود و تقریبا بیش از دو سوم فایده سرانه خود را از صنعت گردشگری کسب می‌کند، طی این چند دانشپایه طول عمر اخیر موفق شده که میزبان توریست هلا بزرگترین کشور عالم یعنی “چین” باشد، به طوری که هر ساله با فرارسیدن سن جدید شهروند چین ظروف آبگینه ای میلیون ها نفر منسوب به چین اهل چین برای گردش به این جزایر سفر می کنند، مقامات مالدیو از بالندگی ممتاز گردشگری طی این چند دانشپایه طول عمر اخیر در پی تعطیلات  منسوب به چین اهل چین ها خبر داده اند.

وزیر گردشگری مالدیو از رشد بارز گردشگران این کشور در ماه‌های ژانویه و فوریه به واسطه تعطیلات سال نو شهروند چین ظروف آبگینه ای خبر عدل و ابراز امیدواری کرد گردشگران شهروند چین ظروف آبگینه ای رونق بیشتری به صنعت گردشگری این کشور دهند.

مطلب پیشنهادی

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند و در در قبله غربی هند است. عاصمه مالدیو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *