یکشنبه , فروردین ۱۰ ۱۳۹۹
خانه / تفریحات مالدیو / تفریحات آبی در مالدیو
تفریحات آبی در مالدیو

تفریحات آبی در مالدیو

غواصی با ماسک و لوله تنفس

از جمله تفریحات آبی در مالدیو می توان به فعالیت سرگرم کننده غواصی با ماسک و لوله تنفس اشاره کرد. بستر صخره هایی که اطراف جزیره را فراگرفته اند، جانداران دریایی لوله ای و مرجان های جالب توجهی را در بر دارند. هنگامی که به راحتی در حال شنا با ابزار خود هستید، می توانید از جاذبه های متحیر کننده ی زیر آب، مانند صخره ها و مرداب های شفاف دیدن کنید.

تفریحات آبی در مالدیو
تفریحات آبی در مالدیو

آموزش غواصی با ماسک و لوله تنفس

غواصی با ماسک و لوله تنفس، فعالیتی ساده و در دسترس همگان در مالدیو است. بنابراین کودکان و بزرگسالان می توانند در این رویداد سرگرم کننده شرکت کنند. برای این نوع غواصی نیازی نیست که شناگر خوبی باشید.

جذابیت این دریای زیبا باعث می شود که خیلی طبیعی شنا کنید. جزایر و تاسیسات توریستی، این نوع غواصی را به مهمانان آموزش می دهند. برای کودکان و مبتدیان راهنمای غواصی با ماسک و لوله تنفس فراهم خواهد شد.

اقدامات امنیتی

اگر مبتدی هستید تا زمانی که به طور کامل این نوع غواصی را نیاموخته اید ،بر اساس قانون امنیتی باید از جلیقه نجات استفاده کرده و نمی توانید در آب های عمیق غواصی کنید.

همواره به تغییر شدت جریان آب و باد در هنگام غواصی توجه کنید. سعی کنید که دورتر از بستر صخره ای جزیره خود شنا نکنید. برای اینکه از هر گونه برخورد تصادفی اجتناب شود، در منطقه تعیین شده که قایق ها برای حرکت در آن استفاده نمی کنند ، شنا کنید.

هیچگاه بر روی صخرها و یا مرجان ها راه نروید؛ به این خاطر که هم آنها ظریف هستند و هم ممکن است به شما آسیبی برسد. بهتر است که برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. وقتی برای گشت های طولانی میروید، به اندازه کافی آب و نوشیدنی استفاده کنید. در صورتی که آب دریا را خوردید و یا احساس ناامنی کردید، سریعا به ساحل بازگردید.

قسمت های توریستی ، خدمات نجات غریق و پزشکی را برای هر گونه حادثه یا موارد ضروری مربوط به این نوع غواصی را ارائه می دهند.

ابزار و وسائل غواصی با ماسک و لوله تنفس

برای این نوع غواصی نیازی به ابزار پیچیده یا لباس مخصوصی نیست. تنها وسایلی که نیاز دارید ، ماسک غواصی، عینک ایمنی و کفش های غواصی است.

میتوانید وسایل غواصی خود را بیاورید ویا از وسایل موجود در قسمت های توریستی استفاده کنید. از ابزار و وسایلی استفاده کنید که با آنها احساس راحتی می کنید و پیش از اینکه از ساحل فاصله بگیرید، آنها را امتحان کنید. ماسک یا عینک ایمنی به شما این امکان را میدهد که علاوه بر تنفس با لوله هوا ، زیبایی های زیر آب را هم ببینید. کفش های غواصی هم از آنجایی که باید مدت زیادی را شناور بمانید، به شما کمک میکنند که انرژی خود را حفظ کرده و شنا کنید .

از غواصی با ماسک و لوله تنفس لذت ببرید

صدها جاندار در سایزهای مختلف برای کشف وجود دارند. حتما از شکل گیری مرجان ها و تخت سنگ های غول پیکر شگفت زده خواهید شد. از دیدن لاک پشت ها ، کوسه ها و دیگر ماهی های عظیم الجثه که گهگاه برای غذا به صخره ها می آیند لذت ببرید.

غواصی در شب ماجراجویی ویژه ای است. جزایر توریستی، گشت های غواصی شبانه ای را در مکان های شناخته شده ای که دارای زندگی باشکوهی از جانداران دریایی است ترتیب می دهند. در اوقات فراغت خود در مالدیو غواصی کنید و از اقامت خود لذت ببرید.

ورزش های آبی

جزایر مالدیو ۹۹% از آب و۱% درصد از خشکی تشکیل شده اند. بنابراین تعجبی ندارد که مالدیو قطب ورزش های آبی  جهان باشد. طبیعت جزیره با مرداب های شفاف و آبهای فیروزه ای آراسته شده که ترکیبی فوق العاده برای حوزه ی ورزش های آبی است که از بهترین تفریحات مالدیو نزد گردشگران محسوب می شود.

تفریحات آبی در مالدیو
تفریحات آبی در مالدیو

تمامی بخش های توریستی ، اقامتگاه ها و قایق های اقامتی ، دسترسی کاملی را برای ورزش های هیجان انگیز آبی فراهم می کنند. جزایر توریستی، مراکز ورزش های آبی با رده ی جهانی را برای به هیجان آوردن بازدیدکنندگان خود دایر کرده اند. ممکن است که برخی از این ورزش های آبی سخت و طاقت فرسا به نظر برسند. به هرحال دلیلی وجود ندارد که از آنها دوری کنید زیرا مراکز ورزش های آبی در رشته مورد علاقه تان به شما آموزش داده و راهنمایی می کنند تا به سطح حرفه ای برسید.

برخی از این ورزش های آبی که می توانید در آنها شرکت کنید عبارت است از: کرجی پارویی، ماهیگیری بر روی کلک، اسکی روی آب،فان تیوب، کایاک سواری ، ویکبورد ، تور جت اسکی، پاراسل، بنانا ، موج سواری، غواصی با ماسک، موج سواری با کایت و موج سواری تخته ای بر زانو.

تکنولوژی جدید، نقشی حیاتی در معرفی تحولات ورزش های آبی ایفا کرده است. بنابراین مراکز ورزش های آبی مالدیو تمامی فعالیت های ورزشی مدرن را ارائه می دهد. بر فراز دریا با کوله موشکی خود مانند یک قهرمان پرواز کنید. هنگامی که سوار بر اسکوتر زیرآبی با سرعت پیش می روید ، حس کنید که جیمز باند هستید.

تفریحات آبی در مالدیو
تفریحات آبی در مالدیو

سالانه مشتاقان موج سواری سراسر جهان به مالدیو می آیند تا برروی موج های مناطق مخصوص این ورزش ، موج سواری کنند. توانایی خود را در رویداد بین المللی موج سواری که در مالدیو برگزار می شود ، به معرض نمایش بگذارید. فروشگاه های پایتخت مالی و جزایر توریستی که ابزار و وسایل ورزش های آبی را میفروشند، بگردید. در زیر تلالو نور خورشید از گستره ی ورزش های آبی موجود در کشور استوایی مالدیو لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی

چند تفریح جذاب جزیره ی مالدیو

چند تفریح جذاب جزیره ی مالدیو

جزیره مالدیو یکی از زیبا ترین جزیره های دنیا می باشد که در اقیانوس هند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *