یکشنبه , شهریور ۳ ۱۳۹۸
خانه / اطلاعات سفر به مالدیو / معرفی مردم مالدیو
مردم مالدیو
مردم مالدیو

معرفی مردم مالدیو

مالدیوی ها در جهان به مهمان نوازی و خوشرویی با مهمانان خود مشهورند. جمعیت کنونی مالدیو ۳۴۱۲۵۶ نفر است. نزدیک به ۶۰۰۰۰ نفر ساکنین خارجی به کشور اضافه شده است. در ادامه این بخش از مقالات اطلاعات سفر، به معرفی مردم مالدیو خواهیم پرداخت.

مردم مالدیو
مردم مالدیو

مالدیوی ها میراث فرهنگی، تاریخ، نیاکان، وطن، زبان و مذهب مشترکی را دارا می باشند. این ویژگی های مشترک، دلیل اتحاد و هماهنگی می باشد که در این جزایر زیبا شایع است. ریشه ی اجدادی مالدیوی ها به مناطق سینهالا ی سریلانکا، ماراتی و گواجاراتی هندوستان، اعراب، مالای و آفریقای شمالی باز می گردد.  بنابراین مالدیوی ها از نژادی مختلط هستند که باعث غنای فرهنگ و تاریخ کشور گشته است.

مالدیوی ها پیرو مذهب اسلام سنی هستند. مالدیوی ها در سال ۱۱۵۳ میلادی به دین اسلام روی آوردند و از آن زمان تا به حال دین ، نقشی اساسی در شکل دهی جامعه ی مالدیوی ایفا کرده است. برخی از مشخصه های مشهور کشور از معماری اسلامی گرفته شده است.

مردم مالدیو
مردم مالدیو

مالدیوی ها پیش از روی آوردن به اسلام، بودایی و بت پرست بودند. خرابه های دین بودای باستان، در کشور باقی مانده اند و آثار عتیقه ی بودایی را، در موزه ملی مالی به معرض نمایش درآورده اند. بر اساس سنن، هرگاه که مهمانی به جزیره ای بومی می رود، اهالی جزیره  آنها را با آغوش باز می پذیرند و با آب نارگیل تازه از آنها پذیرایی می کنند. این سنت به همین صورت باقی مانده و اگر زمانی که به مقصد خود رسیدید، از طرف اقامتگاهتان با آب نارگیل تزیین شده پذیرایی شدید، تعجب نکنید.

مطلب پیشنهادی

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند و در در قبله غربی هند است. عاصمه مالدیو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *