جمعه , اسفند ۲ ۱۳۹۸
خانه / اطلاعات سفر به مالدیو / زبان ملی مالدیو
زبان ملی مالدیو
زبان ملی مالدیو

زبان ملی مالدیو

زبان ملی مالدیو، دیوهی نام دارد. گویش های متفاوتی از زبان دیوهی، به خصوص در بخش جنوبی کشور وجود دارد. به هرحال زبان دیوهی رسمی، در مکاتبات و  ارتباطات رسمی استفاده می شود. همچنین از این زبان در بخش مشخص هندی مینیکوی نیز، استفاده می شود. در ادامه این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر همراه ما باشید.

زبان ملی مالدیو
زبان ملی مالدیو

زبان دیوهی، شاخه ای از زبان هندوآریایی می باشد. زبان های مختلفی از آسیای جنوبی به خصوص اروپایی و عربی در تکامل زبان دیوهی شرکت داشته اند. قدمت تاریخی نوشتار زبان دیوهی، به ۸۰۰ سال پیش بازمی گردد.  برای نوشتن در زبان دیوهی، از خط تانا استفاده شده که از راست به چپ نوشته می شود. تا پیش از قرن ۱۸ از خط دیوهی آکورو برای نوشتن استفاده می شده.

زبان ملی مالدیو
زبان ملی مالدیو

با اینکه دیوهی زبان رسمی است، انگلیسی نیز به طور گسترده ای در کشور استفاده می شود. همچنین انگلیسی به عنوان زبان تجاری نیز به کار می رود. بیش از همه مترجمان جزایر اقامتی و کارمندان هتل ها زبان های مختلف را به کار می برند. بنابراین، گویندگان زبان های بین المللی مشهور، مانند انگلیسی، آلمانی، روسی ، ایتالیایی، اسپانیایی، عربی، هندی، چینی و ژاپنی را می توان به راحتی در مناطق توریستی مالدیو یافت.

مطلب پیشنهادی

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند و در در قبله غربی هند است. عاصمه مالدیو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *