یکشنبه , فروردین ۱۰ ۱۳۹۹
خانه / اطلاعات سفر به مالدیو / وضعیت سلامت و امنیت در مالدیو
وضعیت سلامت و امنیت در مالدیو
وضعیت سلامت و امنیت در مالدیو

وضعیت سلامت و امنیت در مالدیو

مالدیو به خاطر آرامشی که دارد به عنوان بهشت آرام زمین شناخته شده است. مقامات مالدیوی همواره اقدامات لازم مربوط به سلامت و امنیت بازدیدکنندگان را اجرا می کنند. بازدیدکنندگان در هنگام ورود به مالدیو باید فرم مهاجرت که سلامت فرد را نشان میدهد، پر کنند تا مقامات اقدامات مربوطه را انجام دهند. در مقاله امروز بخش اطلاعات سفر که برای شما اماده کرده ایم قصد داریم پیرامون وضعیت سلامت و امنیت در مالدیو به صحبت بپردازیم.

بیمارستانی در مالدیو
بیمارستانی در مالدیو

بیمه

پیش از ورود به مالدیو لازم است که بیمه های مناسب ضرورت های پزشکی را تهیه کنید. مدارک بیمه و شماره های تماس اضطراری خود را برای بازدید از مالدیو به همراه داشته باشید.

واکسیناسیون

مالدیو به غیر از گاهی که بیماری تب شدید درآن رخ میدهد، در کل کشوری عاری از بیماری است. هرچند که جزایر اقامتی تحت تاثیر وقوع تب شدید قرا نمیگیرند. تنها واکسیناسیونی که برای بازدیدکنندگان ضروری است، واکسن تب زرد و وبا می باشد. حتی واکسن تب زرد و وبا هم تنها برای بازدیدکنندگانی ضروری است که از نقاطی می آیند که این بیماری ها در آنها شایع اند.

آفتاب سوختگی

آفتاب لذت فراوانی بری بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد اما اگر احتیاط نکنید، ممکن است باعث وقوع  صدماتی هم بشود. آفتاب استوایی در اواسط روز تشعشعات ماورابنفش خطرناکی ساتع می کند. همیشه وقتی می خواهید حمام  آفتاب بگیرد و خورشید داغ و درخشان است، از کرم یا لوسیون ضد آفتاب استفاده کنید. می توانید این نوع کرم ضد آفتاب را از فروشگاه های اقامتی تهیه کنید.

قرار گرفتن بیش از حد در مقابل نور آفتاب ، ممکن است باعث آفتاب سوختگی شدید و حمله قلبی شود. همچنین توصیه می شود که برای حفاظت از چشمانتان از عینک آفتابی استفاده کنید. آب زیادی بنوشید و بدن خود را بدون آب نگذارید.

خطرات آب

اقدامات و پیشگیری های لازم برای جلوگیری از پیشامدهای ناگوار در آب انجام می شود. همواره از دستورالعمل هایی که مربی ها برای غواصی یا هرگونه فعالیت مربوط به آن در اختیارتان می گذارند، پیروی کنید. اگر برای غواصی با ماسک و لوله می روید، پیشگیری های لازم را انجام دهید.غواصی با ماسک و لوله یکی از آسان ترین روش ها برای کشف کشف زندگی زیر دریایی بستر صخره ای اقامتگاه تان است. پیش از شروع غواصی، ابزار اولیه ی غواصی خود را امتحان کنید تا از راحتی خود با آنها اطمینان حاصل کنید.

همیشه از تغییرات جریان آب و هوا آگاه باشید. هیچ گاه  در هنگام غواصی از مرداب یا  قایق خود دور تر نروید. بستر صخره ها، بسیار حساس هستند پس برای جلوگیری از خطر های احتمالی و آسیب به صخره ها ، به “مرجان ها، صدف ها یا ماهی ها ” دست نزنید. توصیه می شود که در دریا از جلیقه ی نجات استفاده کنید. جزایر اقامتی اینگونه ابزار ایمنی و خدمات نجات غریق را در اختیار می گذارند.

تجهیزات درمانی

تجهیزات درمانی اولیه ی مدرن در مالدیو وجود دارد. در واقع تمامی جزایر اقامتی خدمات دکتر اقامتی و کمک های اولیه رامطابق با قانون ارائه می دهند. مراکز درمانی و بیمارستان های واقع در جزایر، به وضعیت های پزشکی غیرضروری هم رسیدگی می کنند.

بیمارستان های اصلی مالدیو در پایتخت، مالی، قرار دارند. یعنی دولت بیمارستان یادبود ایندیرا گاندی را اداره می کند و صاحب بیمارستان ADK است.  متخصصین و مراکز تخصصی نیز در پایتخت وجود دارند. مسئولین حفاظت دریایی و خدمات هواپیمای دریایی مالدیو ، خدمات تخلیه توریست هایی را که نیازمند خدمات درمان ضروری در داخل و یا خارج پایتخت هستند را ارائه می هد. بهترین خدمات اقاقک فشار و یا اتاقک بهبودی شرائین پس از غواصی برای  موارد اورژانسی مربوط به غواصی در دسترس خواهد بود. این اتاقک های فشار در شش جزیره اقامتی در نقاط مختف کشور وجود دارند.

بیمارستان ADK
بیمارستان ADK

بهداشت شخصی

مالدیو تقریبا عاری از هر گونه جرمی است. در اقامتگاه ها دزدی و سرقت بسیار نادر است. به هر حال توصیه می شود که وسایل شخصی و اتاقتان را قفل و دور از دسترس نگاه دارید.

مطلب پیشنهادی

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند و در در قبله غربی هند است. عاصمه مالدیو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *