یکشنبه , فروردین ۱۰ ۱۳۹۹
خانه / آشنایی با مالدیو / آشنایی با فرودگاه ولانا مالدیو

آشنایی با فرودگاه ولانا مالدیو

فرودگاه بین المللی ولانا (Velana International Airport) که به جمعیت ماله هم معروفه باند اصلی مالدیو است و در آبخست هول هوله قرار دارد. امروز این حزب به خوبی با دیگر جوخه های بزرگ دنیا در علایق است و باب ای برای ورود گردشگران به سمت جزیره رویایی مالدیو می باشد. بالعكس دیگر کشورها، مالدیو از صدها آبخست کوچک تشکیل شده و آداك ای که جماعت در آن واقع شده آداك هول هوله (Hulhule) می باشد. این باند در مناطق مرکزی مالدیو قرار دارد و با مكان خوب خود دسترسی استراحت را به دیگر جزایر کشور مجهز کرده است.

پایتخت مالدیو، ماله که در بین دو آداك بزرگ قرار ملول در فاصله ۳ کیلومتری حزب است و از گروه با قایق ۱۰ نكته لحظه فاصله دارد. شروع کار این باند به سال ۱۹۶۰ برمی گردد و امروز با توجه به پایه زیاد گردشگران پروازهای پرپیچ زیادی را به شهرهای مهم دنیا ادا می دهد.

ایرلاین هایی مثل ایرآسیا، سنگاپور تایرلاینز، بریتیش ایرویز، تایگر ایر، قطر ایرویز، عمان ایر، ایر ایندیا، ایر چاینا و … در این جماعت فعال هستند و به سمت شهرهای مهم دنیا پرواز دارند. گذرگاه ولانا یک باند آسفالته در سطوح ۴۵ در ۳۲۰۰ متر دارد و هواپیماهای آبی هم دارای ۴ باند آبی می باشند.
معرفی باند ولانا در مالدیو
تاریخچه فرودگاه

فرودگاه ولانا در سال ۱۹۶۰ واگشایی و انسداد شد و مقدماتی هواپیمای تجاری در وقایع خدای نامه ۱۰ آوریل ۱۹۶۲ در این گروه فرود آمد. در سال ۱۹۶۴، دولت مالدیو پشتكار گرفت که باند فولادی شکافدار را با یک باند آسفالت باکیفیت ثانی کند، تیمی که جنبه ها ۴۵ در ۲۸۴۰ متر داشت. از اواخر سال ۱۹۷۰ بعد از رونق صنعت سیر مالدیو، نیاز شدید به گشادگی دسته بین المللی مقیاس احساس شد، فرودگاهی که بتواند پاسخگوی وزن پایگاه زیاد گردشگران باشد. دیگر زمان آن بالغ بود تا یک قاعده بهتر ترافیک آسمانی ایجاد شود و بعد از نوسازی های گسترده در ۱۱ نوامبر سال ۱۹۸۱ باند جدید با زیرساختی گشایش گمگشته توسط رئیس جمهور وقت افتتاح شد و پروازهای مهم بین المللی را شروع کرد.

در ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۱، جمعیت ماله به طور رسمی به دسته بین المللی ابراهیم نصیر نامگذاری شد، کسی که رئیس همگی دوم مالدیو و بنیانگذار حزب بود اما در سرگذشت ۱ ژانویه ۲۰۱۷ اسم جمعیت استحاله و به نام خانه ی مربوط به خانواده ابراهیم نصیر یعنی ولانا تطور نام داد.

فرودگاه های بین المللی دنیا
اطلاعات کلی راجع فرودگاه

نام فرودگاه: Velana International Airport
کد یاتا: MLE
کد ایکائو: VRMM
بلندی از سطح دریا: ۲ متر
نوع فرودگاه: همگانی
ترمینال ها: ۱
وب سایت رسمی فرودگاه: macl.aero

امکانات فرودگاه

اینترنت رایگان: در سالن خروجی
بانک: بانک ها در سالن برون داد و درون داد پرواز‌های ورودیه واقع شده اند و كارها خدمت گزاری ها بانکی و پولی نمایش می دهند.
مستحیل مسخ ارز
اسباب خودپرداز: در نجس ترمینال فدا عابربانک قرار داده شده است.
رستروان و کافه: در طبقه همکف ترمینال كیل مازاد یدكی کافه و كافه هست، به غیر از آن ها در بیرون عمارت ساخت ترمینال هم یک بار به چشم می خورد. در طبقه اول سالن حاصل عوارض(سفر به خارج) محل خروج و در کنار فود کورت دو کافه نامدار و باکیفیت هست که گردشگران مازاد یدكی برای بالاكشیدن به سوی بالا بردن قهوه و قرار ثبات به آنجا می روند.
فروشگاه: به غیر از حجره ها و لوكس فروشی های اضافه در ترمینال، مغازه خرده فروشی به نام Dhovemi محصولات متنوعی عرضه می کند.
مرکز درمانی: در این مرکز به صورت ۲۴ ساعته خدمات کمک های ابتدایی و اورژانسی ارائه می شود.
داروخانه: داروخانه در بیرون مرکز کمک های اولیه و در کنار بانک دسته مالدیو قرار دارد. این داروخانه در ساعت های پروازی باز است و اغلب داروهای اشتراكی کشور را دارد.
اداره پست: این مرکز در نزدیکی حق الورود سالن ورودی بازده قرار دارد و از ساعت ۶ صبح تا ۱ نصفه شب باز است.
اتاق کنفرانس
صحن بازی کودکان

سفر به مالدیو
ترمینال های فرودگاه

فرودگاه ولانا یک پایانه ساده دارد اما امکانات آن برای ساماندهی میزان زیاد مسافران کافی می باشد. در طول سال ها با پیشرفت های زیربنایی و صعود و تنزل های تکنولوژیکی، رشد زاید در گروه پراكندگی افتاد و امکانات اضافی به آن ازدیاد شد.

دسترسی به فرودگاه

مالدیو اول مقصدی منحصربفرد بوده است و سفر به آن آرزوی غزارت از گردشگران است. مالدیو جزایر زیادی دارد و شامل صدها آداك کوچک می باشد و همین خصال های منحصربفرد است که این کشور را به مقصدی رویایی و یار برای سفر تغییر کرده است. محل جغرافیایی مالدیو به گونه ایی است که نباید رجا داشته باشید در این کشور هم با اسلوب حمل و نقل رایج در کشورها طرف باشید. برای رفت و آمد از هیات خطسیر به مرکز شهر باید به سراغ قایق یا هواپیماهای سبک بحری آبزی بروید.

قایق: قایق های محلی كهن و مدرن ترین ادات رفت و آمد بین فرودگاه و مرکز شهر هستند ولی آلات حمل و نقل پرسرعت هم برای رفت و آمد از مطار نوار تا ماله جسم می باشد. جمعیت ولانا در جزیره ای قرار دارد که فقط حدود ۳ کیلومتر تا ماله فاصله دارد، آبخو ای که به صورت انحصاری مورد مصرف گروه قرار می گیرد و با قایق فقط ۱۰ لطیفه تا پایتخت وهن آسیب دارد. اگر می خواهید وهن آسیب باند تا شهر را با قایق طی کنید باید حدود ۰٫۶ دلار کرایه بدهید.
هواپیماهای آب نشین: رفت و آمد در مالدیو مملوء از دل واپسی است می توانید برای رفت و آمد از هواپیماهای دریایی سبک استفاده کنید که افزون بر اینکه رفت و آمد استراحت را برایتان فراهم می کنند چشم اندازی خوش از کشور دارند. مطار نوار بین المللی ولانا داعی بزرگ ترین اپراتور هواپیماهای دریازی و بری در دنیاست، یقیناً هواپیمای سبک دریایی به خاطر استظهار اغلب فقط در فروغ روز مجاز به تصعید هستند.

مطلب پیشنهادی

جزایر زیبای مالدیو و دیدنی های آن

کشورهای بسیار زیبا و رویایی در دنیا وجود دارد که می توان به آن ها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *