دوشنبه , فروردین ۱۸ ۱۳۹۹
خانه / جاهای دیدنی مالدیو / با جاذبه های گردشگری مالدیو بیشتر آشنا شوید
با جاذبه های گردشگری مالدیو بیشتر آشنا شوید
با جاذبه های گردشگری مالدیو بیشتر آشنا شوید

با جاذبه های گردشگری مالدیو بیشتر آشنا شوید

در ماله چند تا بازارچه می‌توانید جلوه گر کنید که اقمشه چینی، هندی، سنگاپوری و تایلندی را با قیمت‌های دهش می‌فروشند ولی سوق و میدان معامله اصلی یا بازارچه بومزاد :صفت بومی ماله که درعوض جهت توریست‌ها هم جذاب است، سوق و میدان معامله ماهی‌فروش‌هاست که پاتوغ ماهی‌گیرهای مالدیو است، افزون از این‌جا دور نیست. در بازارچه ماهی‌ ماله، جمع بر ماهی‌های خوراکی، ماهی‌های تزینی و آکواریومی نیز متراكم دیده می‌شود، اما اجازه‌ی رساندن زادن آن‌ها را با هواپیما ندارید، پس لطفاً پول‌تان را خرج نکنید.

این ماهی‌ها جزیل هم كم بها نیستند.بازار ولایتی و غیربومی ماله، بی نزاكت عامیانه پر از رنگ و بوست. پارچه‌های کتانی، عودهای نوع به نوع و همگون و متنوع، ادویه‌ها، عطرهای تند هندی و عربی، اسباب تزیینی که با چوب نارگیل یا صدف خلق شده، سوغاتی‌های مرحمت از این سفرند. اگر خواستید النگو یا گردنبندهای سنگی یا بافته‌شده از نخ‌های نگارین اقسام بخرید، می‌توانید تنزل بگیرید، چون بسیار این‌ها کار دست هستند و معمولاً فروشنده‌شان باز هنرمندی است که این‌ها را آفریننده است. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی مالدیو در مورد با جاذبه های گردشگری مالدیو بیشتر آشنا شوید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

با جاذبه های گردشگری مالدیو بیشتر آشنا شوید

مسجد كامل ماله

مسجد السلطان مبصر بزرگ تر ترین بیعت کشور مالدیو است که در پاتخت آن بنا نهاده شده است. سال ساختن آن به ۱۶۵۶ میلادی بازمی‌گردد. این بیعت شامل یک مرکز اسلامی‌بزرگ نیز هست و نزدیک ۵۰۰۰ نفر می‌توانند در آن همزمان تحیت بخوانند. مناره های زردفام و زیبای این مسجد بر آرایش آراستگی های شهر ماله زیادشده نسبت داده شده است. وفور و كمی از قهرمانان و اشخاص نامدار و نفوذ های اثرگذار مالدیو در این عبادتگاه دفن شده اند.

موزه ملی

یکی از مهم ترین آماج های تماشا مالدیو این ارسی است. این ملكی در پارک شاه واقع شده است. پاافزار مجموعه ای معتبر از اشیای قیمتی و قیمتی است که در آن تاریخچه و ادب این کشور منجلی است. وقایع خدای نامه تاثیر این پای پوش ۱۹ نوامبر ۱۹۵۲ است و در هنگام وا كردن دو هدف را بابت این کار بیان کردند؛ حفظ و مراقبت از فرهیختگی ملی و بومی‌و ایضاً تهییج كردن آنتریك حس ملی و میهنی.

مولی آگه

این مکان در سال ۱۹۰۶ ساخته شده و تاسیس آن قبل از مبدا جنگ جهانی اول ته یافته است. مدتی به عنوان مقر حکومتی مالدیو بوده است. در سال ۱۹۵۳ پس از اظهار جمهوری در این کشور این مکان به گلچین خواجگی جمهوری تبدل شد و تا سال ۱۹۸۶ هم به همین آدرس بود. این مکان نیك بخاطر معماری عجیب انگیز و قدیمی‌ محلی به خاطر گردشگران بانمك شیرین حركات و دیدنی است.

بسیاری از جزایر مالدیو، بی همسر دربردارنده یک هتل‌اند با كامل امکانات رفاهی می باشند. دمای هوا حدساً در آزگار طول سال از باب ژرف پیمایی ارزان است.غذا در مالدیو : از آنجائیکه مردمانی خوش كیش دارد با مشام و چشایی ما اكثر بساز است .در بسیار هتل‌های مالدیو، كاباره هم پیدا می‌شود.

در این رستوران‌ها معمولاً غذاهای اروپایی و آسیایی پرطرفدار سرو می‌‌شود.در ماله، دو نوع غذاخوری هست: یکی رستوران‌های کوچکی که كیفیت علاقه‌ی توریست‌ها هستند که معمولاً گران‌اند و کافه‌های کوچک محلی که هوتا نام دارند، غذاهای ولایتی و غیربومی مالدیو را با قیمت‌های مفت سرو می‌کنند.اکثر غذاهای مالدیو با ماهی برقرار می‌شوند و بین ماهی‌ها، ناحیه تسهیم تون از همه محبوب‌تر است. ماكل معمولاً گرم سرو می‌شوند و پرادویه‌اند

با جاذبه های گردشگری مالدیو بیشتر آشنا شوید

برخی اخری از غذاهای قدیمی مالدیو عبارتند از:ماس هونی: تکه‌های تقسیم سیگاری با پیاز و نارگیل رنده شده که صبحانه‌ی پرطرفداری‌ست.فیهونو ماس: شعبه منطقه کبابی که در فلفل خوابانده باشند.بامبوکیلو هیتی: نان میوه‌ای با ادویه.

با این‌که مالدیو به‌خاطر آفرینش و ساحل ها بی‌نظیرش یکی از خواسته ها توریستی مهم در دنیاست، اما اگر در ایران عقب تور نازل و گران درعوض جهت سفر به مالدیو بگردید، بدبختانه به عواقب خیلی جالبی نمی‌رسید. بی زن آژانس‌های معدودی تور مالدیو برگزار می‌کنند، که حكماً بیشترشان هم فقط تجانس هتل و اوج گیری را حیث شما انجام می‌دهند و حسب معمول تورلیدری از طرف آژانس در طول سفر شما را یگانگی نمی‌کندو توضیحات به جلد غشا چهره عامیانه داده می شود.

مطلب پیشنهادی

Subsix رستورانی در اعماق آب های مالدیو

Subsix رستورانی در اعماق آب های مالدیو

جزیره ی مالدیو یکی از زیباترین جزیره هایی است که از نظر جاذبه های گردشگری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *