یکشنبه , فروردین ۱۰ ۱۳۹۹
خانه / اطلاعات سفر به مالدیو / آشنایی با تاریخ و فرهنگ مردم مالدیو
آشنایی با تاریخ و فرهنگ مردم مالدیو
آشنایی با تاریخ و فرهنگ مردم مالدیو

آشنایی با تاریخ و فرهنگ مردم مالدیو

برای اینکه از سفر خود لذت کافی را ببرید می توانید به شهرها  و کشور هایی که حالت جزیره ای دارند سفر نمایید و از تک تک لحظات خود لذت ببرید. این جزیره می تواند بهترین گزینه برای شما به عنوان یک سفر ماه عسلی باشد که در کنار همسر خود از این جزیره زیبا لذت کافی را ببرید. مالدیو یکی از زیبا ترین جزایر نزدیک به هند محسوب می شود که بهشتی در قلب دریا عنوان می شود که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد.در ادامه در قصد داریم موضوع آشنایی با تاریخ و فرهنگ مردم مالدیو برای شا بیشتر باز کنیم.

اگر دوست دارید در مورد اطلاعات سفر به این جزیره ی زیبا بیشتر بدانید، فرهنگ مالدیو شديدا تحت پشتوانه فرهنگ کشورهای هم جوار خود یعنی سریلانکا و هند جنوبی می‌باشد. از میانه‌های سده دوازدهم با دگرگونی دین مردم این کشور از بودایی به اسلام نظاره گر وجهه اسلام بر این کشور بوده‌ایم.

تاریخ مردم مالدیو
زبان رسمی این کشور دیوهی نام دارد که زبانی هندواروپایی است. افراد آن از قوم مالدیوی هستند که تبارشان به افراد سری‌لانکا و هند می‌رسد . بیان و افراد آن هر دو به نام دیوِهی نامیده می‌شوند که لفظ دیبـَجات و دیباجات که در پارسی و عربی در گذشته راجع به مالدیو به کار می‌رفت نیز شکلی از همین اصطلاح دیوهی است.پیشینه اسلام در مالدیو به سده دوازدهم میلادی باز می‌گردد ، هنگامی که دریانوردان مسلمان به این اقلیم آمدند . پیش‌تر ساکنان مالدیو پیرو آذین بندی بودا بوده‌اند.

فرهنگ مردم مالدیو
مالدیو هم از نظر شلوغی و هم مساحت کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است. زمین‌های این کشور به طور میانگین ۱٫۵ متر از سطح دریا اوج دارند و بنابر این کم‌ارتفاع‌ترین کشور دنیا به‌شمار می‌آید . بلندترین بالاترین حد این کشور تنها ۲٫۴ متر اوج دارد. ماله ، مرکز کشور مالدیو ۱۰۴ هزار نفر ازدحام دارد .

فرهنگ مردم مالدیو
پایتخت کشور ماله نام دارد و در کناره جنوبی آبسنگ ماله شمالی قرار گرفته که جزئی از آبسنگ کافو به‌شمار می‌آید.دریانوردان کهن ایران و عرب آن را دیباجات و دیبجات می‌گفتند و به همین شکل در نقشه‌ها ضبط شده‌است. سالهای سال بازرگانان عرب سر راه دریانوردی به شرق دور در بنادر مالدیو كناره می‌گرفتند. اولین اشاره‌شان به مالدیو که دیباجاتش می‌نامیدند از سده دو میلادی است.

فرهنگ مردم مالدیو
دیباجات را جزایر پول هم می‌گفتند زیرا مقدارها کلانی از صدف نرم‌تن دریائی کوری  که خرمهره نامیده و در قدیم چون پول بین‌المللی کار می‌گرفتند از آنوقت به وجد می‌آوردند. هم زمان صدف کوری نماد فرهنگ چاپ پول مالدیو است. به حدس فراوان در روزگار گذشته این حوزه را که موج دریا پول به سواحلش می‌ریخت جادوئی می‌شمردند.
بیشینهٔ مطلق (صد در صد) افراد بومی مالدیو نیك آیین سنی هستند و اسلام دین قانونی این کشور است. پیشینهٔ اسلام در مالدیو به سدهٔ دوازدهم میلادی باز می‌گردد، هنگامی که دریانوردان نیك آیین به این كشور آمده‌اند. پیش‌تر، ساکنان مالدیو پیرو آذین بندی بودا بوده‌اند.

مطلب پیشنهادی

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند و در در قبله غربی هند است. عاصمه مالدیو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *