پنج شنبه , خرداد ۱۵ ۱۳۹۹
خانه / تفریحات مالدیو / تفریحاتی که می توانید در مالدیو داشته باشید
تفریحات مالدیو
تفریحات مالدیو

تفریحاتی که می توانید در مالدیو داشته باشید

اگر چه مالدیو یک کشور کوچک آسیایی است ، امکانات بسیار زیاد و زیبایی برای جذب گردشگر دارد. این کشور توریستی در واقع مجمع الجزایر مالدیو است که در جنوب غربی کرانه های هندوستان واقع شده است. ۱۱۹۲ جزیره مرجانی کوچک و تقریبا مسطح دارد که از میان آن ها ۲۰۲ جزیره مسکونی می باشند که حدود سی درصد آن معادل ۲۹۸ کیلو متر را شامل می شوند. ارتفاع هر کدام به سه متر از سطح دریا می رسد. گرچه تپه ماهور و رودخانه ای در آن جا نیست ، مرداب های زلال ، سواحل رویایی مرجانی با شن های سفید و درختان نارگیل زیبایی این جزایر را دو چندان می کنند. در هر جزیره امکانات رفاهی و تفریحی کاملی وجود دارند. انواع ورزش های مفرح آبی ، موزیک زنده و غذا های متنوع بین المللی و محلی خوشمزه از جمله مواردی است که در هر جزیره می توان یافت.

تفریحات مالدیو
تفریحات مالدیو

برای تردد بین جزایر قایق های پر سرعتی در نظر گرفته شده اند که خود تفریحی هیجان انگیز بر روی آب های زیبا محسوب می شود. تماشای دلفین ها و ماهی های پرنده از نزدیک از جمله تفریحات مالدیو است که شاید در جای دیگری نتوان یافت. هواپیما های دریایی نیز برای مسافت های طولانی تر هستند که نمایی دیگر از این جزیره شگفت انگیز را به شما نشان خواهد داد.

موزه ملی ، کاخ ریاست جمهوری ، مسجد جامع ماله ( پایتخت مالدیو ) ، مغازه ها و فروشگاه های محلی برای خرید ماهی ، میوه و محصولات محلی و مورد نیاز از امکانات روی جزیره هستند. غواصی ، حباب سازی برای کودکان ، کلک سواری و اسکی روی آب از تفریحاتی هستند که هتل ها ارائه می دهند.

تفریحات مالدیو
تفریحات مالدیو

صنایع چوبی ، ساعت های زیبا ، لیف های بافته شده از پوست نارگیل ، ماهی دودی و باندی ، شیرینی محلی نارگیلی ، از محصولاتی هستند که در فروشگاه ها می توان خریداری نمود.

رستوران ها به صورت سر باز به سرو غذا های محلی و بین المللی می پردازند. مقداری از برنج محلی که در مخلوطی از  گوشت حیوانات مختلف و سبزیجات تفت داده شده و با کمی ماهی یا گوشت دیگر حیوانات دریایی سرو می شود ، بشقاب غذای مرسوم مالدیو به حساب می آید. اجرای زنده موزیک بین المللی حال و هوای دل انگیزی را به رستوران ها بخشیده است. مرکبات مالدیو ، انبه و موز از میوه های غنی و با کیفیتی هستند که امتحانشان را نباید از دست داد.

همه این ها در کنار هم تنها چند نمونه از تفریحاتی که می توانید در مالدیو داشته باشید هستند.

نکته جالب توجه در مورد مالدیو این است که دین رسمی شان اسلام و مذهبشان مسلمان سنی است؛ در نتیجه واردات مشروبات الکلی و گوشت خوک به کشور به شدت ممنوع است. مورد دیگری که منع قانونی دارد خارج کردن شن ، ماسه و صدف دریایی از کشور می باشد.

مطلب پیشنهادی

چند تفریح جذاب جزیره ی مالدیو

چند تفریح جذاب جزیره ی مالدیو

جزیره مالدیو یکی از زیبا ترین جزیره های دنیا می باشد که در اقیانوس هند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *