یکشنبه , فروردین ۱۰ ۱۳۹۹
خانه / تفریحات مالدیو / غواصی در مالدیو
غواصی در مالدیو
غواصی در مالدیو

غواصی در مالدیو

غواصی با تجهیزات

صدها پایگاه غواصی مشهور در سرتاسر اقیانوس پهناور مالدیو وجود دارد. با وجود پایگاه های فراوانی که محل سکونت تعداد زیادی از جانداران دریایی شناخته شده‌ی جهان است، مالدیو به یکی از بهترین مقاصد غواصی جهان تبدیل شده است و غواصی در آب های آن از مهمترین تفریحات مالدیو محسوب می شود.

غواصی در مالدیو
غواصی در مالدیو

آموزش غواصی

غواصی برای مبتدیان و همچنین طرفداران در مالدیو آزاد است. صدها مرکز و مدرسه غواصی، دوره های جهانی غواصی را ارائه می دهند. از جمله خدمات این مراکز، مربی هایی با مجوز انجمن تخصصی مربیان غواصی است که مشتاق آموزش فنون غواصی به شما هستند.

به محض اینکه یکی از دوره های غواصی در آب های آزاد یا غواصی با تجهیزات در مالدیو را به پایان برسانید،با توجه به اینکه این دوره ها مجوز انجمن تخصصی مربیان غواصی را دارا می باشند مجوز غواصی در هر نقطه از جهان را کسب خواهید کرد.

اقدامات امنیتی

با اقدامات امنیتی لازم میتوان از خطراتی که ورزش مهیج و مفرح غواصی به همراه دارد، اجتناب کرد. گشت غواصی در مالدیو همواره با همراهی مربیان متخصص غواصی می باشد. بنابراین باید همیشه از دستورالعمل های مربی خود پیروی کنید.

پیش از شروع ماجراجویی ، وسایل غواصی تان را بررسی کنید. از راحتی تان  در آنها اطمینان حاصل کرده تا برای استفاده از آنها اعتماد کامل داشته باشید. مربیان غواصی شما را از قبل در جریان اطلاعات برنامه  غواصی می گذارند. اطمینان حاصل کنید که از برنامه غواصی خارج نشوید.

پی در پی تنفس کنید و در طول غواصی نفس خود را حبس نکنید. به آرامی به سمت بالا بروید و هیچ گاه از سرعت مطمئنه بیشتر نروید. هیچ گاه به تنهایی غواصی نکنید و به جمع همراهان غواص خود دقت کنید وحواستان به آنها باشد.

غواصی در مالدیو
غواصی در مالدیو

ابزار و وسایل غواصی

ابزار و وسایل غواصی کمکتان می کنند تا برای مدتی تبدیل به  یک موجود دریایی شوید.  برای اکسیژن ، نیازمند تنظیم کننده و مخزن هستید. باید لباس مخصوص غواصی یا شنا بپوشید تا در طول غواصی گرم نگه داشته شوید.

کفش های غواصی به شما این امکان را می دهد که بدون مصرف انرژی زیادی، به راحتی شنا کنید. برای کشف چشم اندازهای زیرآب به یک ماسک نیاز دارید.

مراکز غواصی ، ابزار وسایل غواصی را در اختیارتان می گذارند و مخزن اکسیژن و نیترو را فراهم می کنند. می توانید لباس و کفش غواصی و ماسک خود را به همراه داشته باشید. هرچند اگر این وسایل را هم ندارید ، می توانید از مرکز غواصی اجاره کنید.

در پایگاه های مختلف برای ماجراجویی های غواصی ، گشت هایی را ترتیب می دهند که این گشت ها از روی قایق شروع می شود.

غواصی در مالدیو
غواصی در مالدیو

از غواصی لذت ببرید

آب های باشکوه مالدیو را با شروع  غواصی خاطره انگیز کشف کنید. صدها جایگاه غواصی با شهرت جهانی در سراسر کشور گسترده شده اند و شما قادر خواهید بود هر روز پایگاه جدیدی را با تجربه های جدید امتحان کنید.

قله ها، طاق نماها ،باغ های مرجانی و غارهای زیرآب را کشف کنید. مکان زندگی کوسه نهنگ ها، لاک پشت ها، کوسه های خاکستری، راس ها ، ماهی های چهارگوش عقابی خالدار، ماهی های چهار گوش صخره ای، کوسه های صخره ای سر سفید، کوسه های صخره ای سر سیاه،مارماهی ها و کوسه های کله چکشی را در طول ماجراجویی خود بیابید. اگر خیلی خوش شانس باشید، ممکن است حتی نهنگ ماموتی را نیز در آب های مالدیو ببینید. با این تفاسیر در صورتی که قصد داشتید سفری به این کشور زیبا داشته باشید، غواصی در مالدیو را به هیچ وجه از دست ندهید.

مطلب پیشنهادی

چند تفریح جذاب جزیره ی مالدیو

چند تفریح جذاب جزیره ی مالدیو

جزیره مالدیو یکی از زیبا ترین جزیره های دنیا می باشد که در اقیانوس هند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *