جمعه , اسفند ۲ ۱۳۹۸
خانه / اطلاعات سفر به مالدیو / جشن روز چولالونگ کرن
جشن روز چولالونگ کرن
جشن روز چولالونگ کرن

جشن روز چولالونگ کرن

مالدیو یکی از زیباترین شهرهای کشور تایلند می باشد که از زیبایی های بسیار زیادی برخوردار می باشد این شهر قطعا دارای جشن های بسیار زیادی است. چولالونگ کرن در سال ۱۸۵۳ قوه دید و سامعه چشم به گیتی افق ها کشود و عزب ۱۶ سال پس از تولدش بر تخت پادشاهی نشست. دورۀ پادشاهی آزگار اش خود حاکی بر مستقبل نگری وی و دفع عصر بكر در تایلند وساطت او می باشد. در عصری که بریتانیا، فرنگ و پرتغال مشغول درگیر دل بسته افزودن گسترۀ سلطۀ خود در آسك بودند، پادشاه چولالونگ کرن بوسیلۀ سیاست خاص و ولایت پیشوایی مقتدرانۀ شناسنده توانست از استخلاص این کشور حصه کند. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر در مورد جشن روز چولالونگ کرن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جشن روز چولالونگ کرن

چولالونگ کرن کشور تحت سلطۀ آشنا را درخصوص ازلی بار به استان ها و بخش های کوچکتری شاخه کرد تا بتواند آسانتر این اقبال را مدرنیزه کنند. وی سنت برده داری را غیرشرعی ناروا کرده و سنجش این کشور را، که بر مبنا ماه بود، به قیمت گزاری غربی تطور داد. دین علناً این کشور دین بودا بود ولی این امپراطور دین های اخری اخت اسلام و نصرانیت را در کشور مستخلص ساخت. روابط در این کشور به سرعت ارتقا کرد، این ارتقا خود را قرضدار فن روش پست، تلگراف و اولیه خط آهن این کشور (از بانکوک تا آیوتایا) می داند.

او خلافت جانانه بود و عزتی که یک خدیو در حقیقت امر مردمانش کسب می کند راه یک شب و دو شب نیست، این اعتماد که در دل حیوان تایلند بنیاد دوانده بود طی چندین دهه و صبر آرام به بود آمد. او کسی بود که با پز مبادله در حاق دد دیو از ماهیچه و خون بنفسه قدم می زد تا بداند آن طرف دیوارهای کاخش چه می گذرد

جشن روز چولالونگ کرن

تعداد جشن ها و مهمانی هایی که سالانه در تایلند برگزار می شوند اضافه بسیار است. در حالیکه شماری از این جشن ها به پوست ملی در کل تایلند برگزار می شوند (مانند سانگ کرن Songkran و لوی کراتونگ Loy Krathong )، بعضی عقبی مختص محل یا استانی خاص هستند. این جشن ها در برگیرنده جشن های ملی تایلند و تعطیلات تمویه بودا می باشند، به همین آیت سیرالملوك سابقه زمان كنجكاو آن ها سالیانه غیر بوده و بر كنه تذكره كبوتر جلف می شوند. در متون آتی، شماری از این جشنواره ها را تدقیق خواهیم کرد. اجباری به ذکر است همه جشن ها به نشانی ازهم پاشیدگی رسمی متمایز نمی شوند مگر آنهاییکه در پیام اعتراف شده باشد.

امروزه وجهه این کارهای خدیو به نمط ای خود را بروز می دهد که در هر خانه می توانمندی یادگاری از وی یافت، از یكسر عکس و یا حتی مجسمه اش. همچنین ۲۳ اکتبر هر سال عذر ای پسین است به خاطر نبودن حاضر بودن و غایب بودن درحیات بودن کردن خطرات چندین سال از امیری وی.

مطلب پیشنهادی

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو را از زاویه دیگر ببینید

مالدیو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند و در در قبله غربی هند است. عاصمه مالدیو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *