یکشنبه , فروردین ۱۰ ۱۳۹۹
خانه / جاهای دیدنی مالدیو / بهترین جاذبه های توریستی آب های کریستالی
بهترین جاذبه های توریستی آب های کریستالی

بهترین جاذبه های توریستی آب های کریستالی

در غرب فاروکول هوفوشی (Farukolhufushi)، مکانی خواهید یافت که می توانید، صخره های بحری آبزی شگفت انگیزی به نام صخره موز را تماشا کنید. این صخره ها که درست شبیه موز هستند برای غواصان حرفه ای و خام مناسبند و در آنجا می توانید از غارها، صخره های مرجانی و … لذت ببرید. در انتهای قسمت جنوبی صخره ها، خارجین ای با چند غار کوچک خواهید یافت که پر از ماهی های منقش و دیدنی است. پس اراده می شود که اگر رغبت به مخلوقات دریایی دارید، صخره موز همان جایی است که باید باشید. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی مالدیو در مورد بهترین جاذبه های توریستی آب های کریستالی بیشتر می گوییم.

بهترین جاذبه های توریستی آب های کریستالی

جزیره هولهوماله

هولهوماله در شمال ماله و گذرگاه قرار دارد که توسط یک فرودگاه به آن ها متصل می شود. جالب است بدانید که این جزیره کاملا ساختگی است و حدود یک کیلومتر مربع مساحت دارد. این طرح از سال ۱۹۹۷ به وجود آمد تا برای ازدحام رو به افزایش ماله مفید باشد. شما در این جزیره تجربه گساردن غذای مالدیوی را ولی با قبیله های محلی خواهید داشت و با آن ها می توانید سفری داشته و اسنورکلینگ کنید.

بازار ماهی

از دیگر دیدنی های مالدیو به تیمچه ماهی ماله می توان اشاره کرد که در شمال جزیره و در غرب پهنه جمهوری وقع شده و یکی از بهترین روش های مناسبت با مردم محلی است که می توانید آن ها را در خوش زیستن روزمره‌شان پیك نیك کنید. با اینکه سعی خریدوفروش ماهی زمان مشخصی ندارد، اما اگر می خواهید زمانی بروید که ماهیگیران بیشتری در آنجا هستند، بهتر است عصر و غروب را غلبه کنید. دوست ترین ماهی که در این تیمچه عرضه می شود، ماهی تن است و دیگر غذاهای محلی را می توانید در این مكان امتحان کنید.

کاخ مولیاژ

این کاخ زیبا به سبک کلونیال یا استعماری (colonial-style) ساخته شده و در مرکز تاریخی ماله قرار دارد. کاخ مولیاژ در سال ۱۹۰۶ توسط امیر محمد شمس الدین سوم مخلوق شد تا سکونتگاه پسرش باشد اما حکومت او قبل از وقوع این اتفاق، وارونه شد. این شالوده سپس به آدرس سکونتگاه مخصوص نقابت بزرگواری و بندگی جمهوی مالدیو گزینش شد و همچنان همین کاربری را دارد و داخل آن برای دیدار مجدد عموم باز نیست؛ اما این کاخ که از دیدنی های مالدیو به حساب می آید دارای نمای خارجی و درونی بسیار آرایش آراستگی است که دیدن آن ارزش مازاد یدكی دارد.

بهترین جاذبه های توریستی آب های کریستالی

موزه ملی

موزه ملی در دارالملك مالدیو، ماله و در میان پارک خسرو واقع شده است. این موزه از نوامبر سال ۱۹۵۲ باز كردن شد و با دیدار مجدد از آن می توانید آلبوم وقار از آثار باستانی مربوط به تاریخ مهم از جمله لباس و پارچه، عکس، صنایع دستی و آثاری از دوره اسلامی را نگرش باصره کنید. بخش زیرین موزه به دوره قرون وسطی اختصاص دارد و در بخش بالایی، آثاری از دوره مدرن شامل جعبه های لاکی شهیر مالدیو را به عرضه می گذارد.

ساحل فولاهادهو

این ساحل در آبخو ای با همین نام واقع شده و تا آنجا توسط قایق های پرسرعت تقریبا ۲ ساعت از ماله راه است. این ساحل تقریبا خالی از سکنه است و تنها ۲۵۰ نفر در ناطور در بخش شرقی آبخوست زندگی می کنند. شما با دیدن این ساحل واقعا فکر می کنید که به جنت مكان رسیده اید که کسی تا به حال پایش را آنجا نگذاشته است. سواحل سفید بی نظیر، درختان نخل و تالاب هایی با آب فیروزه ای و شفاف، ضیف شما در این ساحل خواهند بود.

ساحل مادهو

ساحل مادهو در آبخو کودو فینولهو (Kuda Finolhu) در جنوب آبخو مرجانی ماله واقع شده و یک جزیره خالی از سکنه است. تورهای یک روزه ای به این مسیر برگزار می شود که در آن می توانید یک پیک نیک دیگرگون در این ساحل داشته باشید، در كرانه ها شن سفید قدم بزنید و از تماشای آب های کریستالی آبخوست لذت ببرید. مسیرهای پیاده روی جالبی در این ناحیه وجود دارد که شما را به حادثه جویی در آداك می برند.

بهترین جاذبه های توریستی آب های کریستالی

بازار محلی ماله

این بازار محلی در کنار ساحل شمالی یک بلوک دورتر از راسته ماهی ماله واقع شده است. در برابرسازی با جنب و جوش هرروز این محله، بازدیدکنندگان این ناحیه خاص را جایی می یابند که بدون هرگونه تشویش می توانند خرید کنند. فروشندگان این بازار، محصولات خود را در دکه های شخصی به فروش می رسانند. برخی از خوراکی هایی که در این تیمچه خواهید دید عبارتند از گشنیز محلی، آجیل، چیپس، میوه، ترشی، بسته های عسل و شرنگ و موزهایی که از طنابی معلق و نصب هستند. در این مورد از دیدنی های مالدیو محصولات بین المللی نیز وجود دارد. برای اینکه بتوانید تخفیف بگیرید، بهتر است که پول محلی و خرد به معشوق داشته باشید تا بتوانید هر چیزی که هوس کردید را خریده و آزمون کنید.

کاخ تیماژ

این کاخ که در سال ۱۹۹۴ تکمیل شد، در شمال ماله و در بخش شمالی آبخو مرجانی ماله قرار متاثر است و یکی از كامل بلوز ركابی دیدنی های مالدیو قلمداد می شود. اولین رییس گروه برگزیده :صفت زبده دموکراتیک مالدیو، این کاخ را محل سکونت خود قرار داد، اما به دلیل مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه های بالای احتراس آن به کاخ قبلی برگشت. تذكره نگاران معتقدند دوره تمیاژ (Theemuge) ابتدایی حکومت اسلامی مالدیو بوده است.

مطلب پیشنهادی

Subsix رستورانی در اعماق آب های مالدیو

Subsix رستورانی در اعماق آب های مالدیو

جزیره ی مالدیو یکی از زیباترین جزیره هایی است که از نظر جاذبه های گردشگری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *