یکشنبه , فروردین ۱۰ ۱۳۹۹
خانه / آشنایی با مالدیو / سفری کم هزینه به مالدیو

سفری کم هزینه به مالدیو

ماندن در جزیره مسکونی محلی (در مقابل جزیره تحت مالکیت منام های بزرگ) بهترین توصیه ای است که می توانم به هر کس که خواهان تجربه مالدیو بدون صرف هزینه گروه گروه است کنم. حدودا پنج سال قبل دولت مالدیو به محلی ها اجازه داد مهمانخانه هایی در جزایر خود تاسیس کنند که در نهایت جایگزینی برای استراحتگاه های گرانقیمت مهیا درامان کرد و بنابراین سفر مستقل را برای مسافرانی که تنخواه برایشان اهمیت دارد ممکن می سازد. در ادامه در مطلب سفری کم هزینه به مالدیو با ما همراه باشید.

تا آنجا که من دیده و بررسی کرده ام، هاستل با هزینه ۵ دلار در اینجا وجود ندارد و و نمی توانید روزانه غذایی با هزینه ۲ دلار بخورید. با این حال، هتل ها/هاستل های ساده با نرخ های شبانه مستلزم به صرفه (۱۰۰-۴۰ دلار برای اتاق دونفره) در آبخو های مافوشی، هولهومیل، گورادهو، و فولیدهو وجود دارند. گرچه بازار اینها اندک است، ما چند گزینه را در TripAdvisor و Airbnb یافتیم.

هتل آرنا بیچ در مافوشی

پس از كمی تحقیق، تصمیم گرفتیم در هتل آرنا بیچ واقع در جزیره محلی مافوشی توقف کنیم. گرچه این هتل بسیار گرانبها بود (ما هر شب ۱۲۰ دلار برای اتاق دونفره لوکس جلا کردیم) ما پتن هاوس بزرگ و جادار با بالکن عریض و چشم انداز روح نوازی از دریا داشتیم. این هتل تمیز چند قدم از دریا ضر بالاجل داشت و بدون تلاش زیاد برای رسیدن به اقیانوس در آن جست و خیز کنیم. رزرو ما شامل صبحانه قاره ای دلپذیر بود که به ما انژی لازم برای تاب آوردن آفتاب را می داد. با این وجود، در بازنگری گزینه های بهتر، جدیدتر، و کمی كم بها و ارزشمند قیمت تری در مافوشی وجود داشت که باعث شد اندکی از انتخابم تائب شوم. گزینه هایی مانند کانی و هتل کریستال سندز. اما هنوز هم آرنا بیچ مکانی بسیار عالی برای اقامت بود.

از کشتی های محلی استفاده کنید!

همانطور که در بالا گفتم، نقل و انتقال به محل اقامت شما از مركز مالدیو، ماله بسیار پرهزینه باشد اگر که از طریق هتل یا آسایشگه تان ترتیب داده شده باشد. اما اگر عجله ای ندارید، می توانید با استفاده از کشتی های محلی صدها دلار در هزینه خود صرفه جویی کنید. کشتی از جزیره تا فرودگاه به ماله به ازای هر فرد تنها ۱دلار است. خوشبختانه کشتی بیشتر اوقات در دسترس است.

اما کشتی ها به جزایر محلی گرچه ارزان قیمت هستند، اغلب تک تک بوده و در زمان های ناهمجور و در روزهای متناوب حرکت می کنند پس از خروج ما از مالدیو، یک کشتی محلی از مافوشی تا ماله با قیمت اندک ۱ دلار به ازای هر نفر گرفتیم- که صرفه جویی بسیاری نسبت به قایق موتوری هتل آرنا بیچ با هزینه ۱۷۵ دلار برای هر نفر بود! سواری ۱ و نیم ساعته با کشتی عمومی نسبتا راحت بود و من آن را توصیه می کنیم.

اما اگر عجله دارید و می خواهید قایق موتوری بگیرید:

اگرچه کشتی محلی عالی است، ممکن است پروگرام های نامنظم آن با برنامه سفر شما روی هم قرارگرفته نباشد. این همان اتفاقی بود که برای لیبلینگ و من رخ داد. ما در ساعت ۱۰ صبح به مالدیو رسیدیم و کشتی محلی به مقصد مافوشی تا ساعت ۲ ظهر حرکت نمی کرد. چه کار باید می کردیم؟ ما به دلیل پرواز صبح زود از سریلانکا هم عنان با بارهایمان بسیار خسته بودیم. خوشبختانه، تصادفا به شخص محترمی از یک شرکت تور لقا کردیم که با قایق موتوری ظرف ۳۰ دقیقه ما را به مافوشی رساند. با بهای ۴۰ دلار برای هر نفر ما تصمیم گرفتیم این کار را فرجام دهیم. من تصویری از کارت تجاری او را در اختیار داشتم. از این طریق با او در تماس بودم!

غذا

قبل از عزیمت به مالدیو، من لیست غذاها و آب را در فهرست استراحتگاه ها گردش و سكون تفرج کردم و متوجه شدم بی آخر ارزشمند هستند، پس شگفت زده شدم که قیمت ها در مافوشی تا چه حد بالا هستند. اما مشخص شد مانند تمام چیزهای دیگر در منطقه محلی، خوراك های خوش طعم هزینه چندانی ندارند.

غذاهای مالدیوی به طرز عجیبی مملو از غذاهای دریایی به ویژه ماهی تن هستند و هتل ما هر دو شبی که آنجا بودیم غذای دریایی را با بهای تنها ۱۲ دلار به ازای هر فرد عرضه می کرد! نارگیل رنده شده و ادویه های مختلف نیز در منوی مالدیوی به وفور یافت می شود پس حتما آنها را امتحان کنید.

اگر گزینه های دیگر ناكامیاب بودند و تماماً می خواهید طعم لوکس بودن را بچشید

ما متوجه شدیم که علاوه بر استطاعت رزرو گردش های شهری (ماهیگیری و غواصی) از طریق هتل ساده مان، رزرو سفرهای مقرری ماه به ماه به جزایر تفریحی نیز ممکن است پس می توانید روی دیگر هستی تعیش را نیز تجربه کنید. بلیط Day passes معمولا اتراق ۸ ساعته از جمله حمل و نقل به استراحتگاه و عزیمت از آنجا و گاهی اوقات بوفه ناهار را ارائه می دهند. اگر قصد خرید این بلیط را دارید (به باورداشت من بلیط day pass برای مکان های بسیار تفننی كفو فور سیزن ۲۰۰ دلار هزینه دارد)، می توانید چنین تجربه ای را بدون صرف اعلام زیادی از پس انداز خود کسب کنید.

مطلب پیشنهادی

جزایر زیبای مالدیو و دیدنی های آن

کشورهای بسیار زیبا و رویایی در دنیا وجود دارد که می توان به آن ها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *